Esasında 2010 senesinde başladı maceram. İsmimden de aldığım güçle bir enstrümanı tanımak üzere sonsuz bir yolculuğa çıktım. Müziğin bana verdiği huzuru, ilhamı, yaşama sevincini, özgüveni, kısacası yaşattığı her duyguyu sevdim. Sonra bir kıvılcım daha koptu; kendi şarkılarımı yazıp bestelemeye başladım. O gün bugündür müzik benim aldığım her nefeste, attığım her adımda. Sırf şarkılarım sizlere ulaşsın, ezberinizde olsun, severek dinleyin diye kafamın içinde her saniye milyonlarca kelime dolaşıyor, yapboz gibi sürekli onlarla oynuyorum. Müzik, hayatımın her sahnesinde başrolde. Bu arada söz ve müziği bana ait şarkılarımı dinlemek isterseniz, yukarıdaki Youtube logosuna tıklamanız yeterli.


Yazmak ve müzik, bunlar birbirinden hiç de uzak kavramlar değil, aksine birbirlerini tamamlıyor. 2012 senesinde konservatuara hazırlanırken birdenbire kendimi turizm sektörünün içinde buldum. Bazen hayatın savurduğu yerden kalkıp, yola devam etmek gerekiyor. Sene 2017, ve ben 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun oldum. Şahsen beni tanıyanlar bilir, çok sessiz sakinim ama iyi bir gözlemciyimdir. Günde 6-7 saat yazı yazıyorsam toplasanız 1 saat konuşuyorumdur. İşte tam da bu yüzden 5 yıldan beri çeşitli firmalar ve projeler için editörlük ve içerik yazarlığı yapıyorum, yani en iyi yaptığım işi. Okuduğum bölümde gördüğüm dersler, sektörde gözlemlediklerim ve gezmeye olan tutkum sayesinde de son 1,5 yıldır seyahat yazarlığı alanında kendimi geliştiriyorum. Gerçekten de yazmak ve yazarak kazanmak gibisi yok... Sadece yaptığım müziği ve deneme yazılarımı paylaştığım Instagram hesabımı da takip edebilirsiniz.


İçimdeki gezgini keşif yolculuğuma başlarken öğrendiğim tek bir şey var; hepimiz birer dünya vatandaşıyız. Daha gezecek bi dünya yer olduğunun, her gün İnternet'te denk geldiğimiz birbirinden farklı fotoğraf kareleriyle farkına varıyoruz. Peki ya fotoğrafla yetinmek mi? Yoksa canlı canlı görüp, dokunup, tadıp, hissetmek mi? Bu blog vesilesiyle adım adım gerçekleştireceğim hayalim, dünyada gezmedik yer bırakmamak ve bunu yaparken de attığım her adımı sizlerle paylaşmak. ​Heyecanıma ortak, yoluma yoldaş olmak ister misiniz?

Çok inanmak ve çok çalışmaktan başka hiçbir sırrım yok. Hayata baktığım pencere de sizinkinden farklı değil. Ben sadece o pencerenin dışına çıktım. Sizin de çıkmanız için yazılarımla ve yaptıklarımla biraz olsun ilham kaynağınız olabileceksem ne mutlu bana. Bu blog, her ne kadar seyahat temalı olsa da, hayata dair yazılarımı da paylaşıyor olacağım. Okumayı, araştırmayı, gezmeyi ve görmeyi, müziği, edebiyatı, sanatı, tarihi, keşfetmeyi, farklı olmayı, kendine ilginç uğraşlar bulmayı seven herkesin kendinden bir şeyler bulacağına eminim.  Ezgi İbili